Linux проти Windows: 6 переваг


Усі напевно вже чули про Linux?! А бачили? Я навіть думаю, що ви ним користувались, адже смартфон на Android – це той самий Linux.
У цій статті я хочу розказати про основні переваги використання операційної системи на базі Linux, спираючись на свій п’ятирічний досвід роботи в Linux-подібних системах.

1. Безкоштовна операційна системах


Усі операційні системи на базі Linux цілком безкоштовні (хоча і є окремі корпоративні рішення). Вам не потрібно тратити гроші щоб користуватись ліцензійною операційною системою. Все, що вам знадобиться – USB накопичувач, доступ до інтернету та трішки знань, які ви зможете почерпнути на цьому сайті.

2. Велике розмаїття програмного забезпечення


Величезна кількість безкоштовних програм. Звучить цікаво? Основний принцип Linux – все програмне забезпечення повинно бути вільним. Програма – як рецепт приготування кулінарної страви. Коли ви придумуєте новий рецепт, то ділитесь ним з друзями та знайомими. Вони, у свою чергу, можуть його вдосконалити та змінити на свій погляд. Те саме і з програмами – вони повинні вільно розповсюджуватись без будь-яких межень – це основна ідея вільного програмного забезпечення.

3. Більше безпеки


Величезна перевага Linux – безпека системи. До прикладу, ви не зможете встановити програму випадково, без введення пароля. Усе програмне забезпечення, перед додаванням в репозитарій, проходить детальну перевірку на наявність шкідливого коду. Надійність пакету програм перевіряють самі розробники операційної системи, а оскільки у програми відкритий код, знайти помилку та повідомити про неї може будь-який користувач.

4. Низькі системні вимоги

Навряд чи ви знайдете копію сучасної операційної системи від Microsoft, яка запуститься на пристрої з 526 мегабайтами оперативної пам’яті. А от Linux – може. Якщо у вас є старий чи слабкий комп’ютер, несумісний з Windows 10, ви зможете встановити на нього спеціальний дистрибутив Linux (наприклад lubuntu) і насолоджуватись сучасною операційною системою.

5. Гнучкість у налаштуванні


Ви колись хотіли змінити іконки теки чи програм? А заставку входу, завантаження системи чи панелі задач? А може замінити стандартне оточення робочого стола?
В операційній системі від Microsoft для цього потрібно встановити додаткові програми чи патчі, які “калічать” систему і можуть викликати збої в роботі.
В дистрибутивах Linux все зовсім не так, ви можете змінити все що завгодно, починаючи від заставки входу в систему до іконок системного трея. І взагалі, все що лише можна уявити. Linux-систему можна зробити повністю унікальною, чого не можна сказати про Windows.

6. Стабільність

У Windows частенько виникають різні проблеми та збої у роботі. Користувачів навіть не здивуєш фразою: “Треба Windows переставити, бо вже 2 роки не міняв”. Чого вартує лише забруднення реєстру та збільшення, з часом, розміру системного диска.
В Linux же нічого не ламається, якщо ви самі не зламаєте це спеціально. Тривалість роботи системи не впливає на стабільність. Саме тому Linux-системи встановлюють на 85% серверів та 92% суперкомп’ютерів.

Висновки

Кожного року з’являється все більше причин, щоб перейти з Windows на Linux. І вже давно його не ідентифікують як “лише для хакерів”. Надіюсь, що цей список допоможе вам перейти на сторону вільного програмного забезпечення. Звісно, що робити крок у невідоме важко, але, повірте мені, вже рік у мене на робочому комп’ютері стоїть Linux (Ubuntu) і я прекрасно справляюсь зі всім задачами.
Хоча, якщо ви використовуєте комп’ютер як ігрову консоль, боюсь, що Linux – це не ваше…

Ліцензія Creative Commons
Ця стаття поширюється на умовах Creative Commons ShareAlike 4.0 – копіювання матеріалу лише з посиланням на джерело.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (проголосувало: 9, оцінка: 4,78 з 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *